odzież modelki
8 marca, 2021

Odzież wieczorowa to strój, który zarezerwowany jest na wieczorne wyjścia, np. bankiety, imprezy prywatne czy bankietowe, które wymagają odpowiedniego prezentowania się. Obowiązuje wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu.

Z wieczorowym strojem damskim kojarzymy najczęściej suknie. I słusznie. Ważne jednak by były one długie – do kostek. Na rynku odzieżowym mamy obecnie szeroki wybór modnych sukienek wieczorowych w różnych kolorach i fasonach. Do wybranej kreacji niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniej biżuterii. Niebagatelną rolę pełni również odpowiednia fryzura. Nie zawsze pamiętamy, że doskonałą odzieżą wieczorową są również eleganckie garsonki czy dwuczęściowe zestawy damskie. W tym przypadku pamiętać należy, że spódnica musi być zdecydowanie długa. Do tego eleganckie szpilki.

Najbardziej popularną wieczorową odzieżą męską jest dwurzędowy garnitur

Marynarka, spodnie i kamizelka powinny być gładkie w kolorze czarnym. Do takiego zestawu męskiego dochodzi jeszcze obowiązkowa krawat bądź muszka i buty lakierki, które dodadzą całości elegancji. Wytworniejszy od garnituru jest smoking.

Z reguły nie nosi się go przed godziną 19. Najbardziej oficjalnym wieczorowym ubraniem męskim jest jednak frak. W Polsce najpopularniejsze są fraki ślubne. Ten męski strój wieczorowy składa się z marynarki o długich połach, spodni bez kantki, białej koszuli o zagiętych rożkach kołnierzyka i muszki. Przyznać jednak trzeba, że panowie dosyć rzadko decydują się na jego założenie.

Może gdyby mieli możliwość skorzystania z dobrych rad osoby znającej się na efektownej stylizacji, sięgaliby po nie częściej?

Sprawą niezwykle ważną przy wyborze wieczorowej odzieży jest to, by kreacje kobiety i mężczyzny, którzy są na uroczystości razem, pasowały do siebie. Nie można sobie tutaj pozwolić na luz czy niedbałość. Wszystko musi być zapięte na przysłowiowy “ostatni guzik”. W przeciwnym razie efekty mogą być opłakane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *