23-400 Biłgoraj, Zamojska 51 Poniedziałek - Piatek 08:00-18:00 84 686 19 05
0

Leczenie Kanałowe

Leczenie kanałowe (inaczej leczenie endodontyczne)  pozwala na zachowanie zęba, który bez takiego leczenia musiałby zostać usunięty. Ząb po leczeniu kanałowym, mimo że jest martwy, doskonale spełnia swoje funkcje biorąc czynny udział w akcie żucia i zapewniając właściwą estetykę uśmiechu. Prawidłowo przeleczone kanałowo zęby służą wiele lat.

Dlaczego zęby wymagają leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe musi być przeprowadzone w zębach, których miazga (nerw) została objęta nieodwracalnym procesem zapalnym.

Nieleczona próchnica prowadzi do zapalenia miazgi co objawia się silnymi dolegliwościami bólowymi.

Miazga zęba to tkanka miękka znajdująca się w każdym zębie. Potocznie nazywamy ją nerwem. Każdy ząb pod twardymi tkankami szkliwa i zębiny zawiera przestrzeń wypełnioną naczyniami krwionośnymi i nerwami, które współtworzą miazgę zęba. Naczynia krwionośne i nerwy wnikają do zęba przez otwory wierzchołkowe korzenia, następnie biegną kanałami korzeniowymi ku górze i kończą się w koronie zęba.

W żywym i zdrowym zębie miazga jest odpowiedzialna za odżywianie zębiny i odczuwanie bodźców zewnętrznych, w tym bólu.

W sytuacji w której struktura miazgi zostanie naruszona, dochodzi w niej do zmian zapalnych, które w konsekwencji prowadzą do martwicy. Proces ten przebiega wieloetapowo, jego początkowy okres (ostre zapalenie wciąż jeszcze żywej miazgi) jest najczęściej trudny do przeoczenia ze względu na bardzo silne dolegliwości bólowe ze strony zęba.

 

Miazga zęba często ma bardzo nietypową budowę przez co wymaga leczenia przy użyciu mikroskopu oraz specjalistycznych narzędzi oraz urządzeń.

 

Tomografia Orthophos SL 3D - Najnowsza technologia

 

Orthophos SL 3D to aparat o niespotykanej wszechstronności: począwszy od niewiarygodnie ostrych obrazów pantomograficznych dzięki czujnikowi DCS (direct convertion sensor) i technologii Sharp Layer (ostra warstwa) kończąc na wolności wyboru pola obrazowania w tomografii stomatologicznej (od ø5x5cm do ø11 x 10cm).

Przełomowa technologia sensora panoramy DCS oraz funkcja Sharp Layer – zaspokoją potrzeby lekarzy, którzy wymagają maksimum szczegółów z obrazu panoramicznego.

SL - Sharp Layer Technology

Technologia Sharp Layer automatycznie dostosowuje łuk panoramy i jego ostrą warstwę do indywidualnych cech anatomicznych pacjenta. Specjalne przypadki, jak np. nadliczbowy ząb nie stanowią problemu, ponieważ w każdej chwili użytkownik może odnaleźć interesujący go szczegół poruszając się po obrazie językowo/policzkowo.

Dzięki funkcji Interactive Sharp Layer można z łatwością odnaleźć obiekt zainteresowania bez konieczności powtarzania skanów – nawet w specjalnych przypadkach, jak ukryty kanał korzenia powyżej.

 

Mikroskop

Amerykańskie mikroskopy Global są niewątpliwie jednymi z najlepszych i najpopularniejszych urządzeń tego typu na świecie. Unikalna konstrukcja mikroskopu ukierunkowana jest na wydajną i ergonomiczną pracę lekarza. Niespotykane rozwiązania mechaniczne zastosowane w ramionach mikroskopu zapewniają wysoką precyzję podczas pracy.

Zastosowano w mikroskopie oświetlenie najnowszej technologii LED wysokiej mocy (100 000 lux). Mikroskop posiada najwyższej jakości apochromatyczną optykę produkowana przez firmę Global co zapewnia doskonałą jakość widzenia.

 

Wave one

Nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z kątnicą. Czytelny, duży wyświetlacz oraz prosta, intuicyjna obsługa ułatwiają lekarzowi pracę. Doskonała widoczność oraz łatwy dostęp dzięki zastosowaniu miniaturowej główki kątnicy.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=OblyWwzFwiM