23-400 Biłgoraj, Zamojska 51 Poniedziałek - Piatek 08:00-18:00 84 686 19 05
0

Implanty

Sztuczny korzeń, który działa jak naturalny

Gdy brakuje zęba i jego korzenia długoterminowym rozwiązaniem dla naturalnej funkcji jest implant dentystyczny z koroną.

W znieczuleniu miejscowym umieszcza się implant, który zastępując brakujący korzeń zęba. Na nim osadza się koronę nowego zęba.

Okres gojenia trwa między 6 a 12 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej. Przez ten okres implant zostaje stabilnie zespolony z kością – proces ten nazywa się osteointegracją. Wygojony sztuczny korzeń służy jako baza dla mocowania indywidualnie wykonanych koron, mostów oraz całych protez zębowych.

Z czego wykonany jest implant?

Tytan (czysty) jest to biokompatybilny metal doskonale tolerowany przez organizm ludzki.

Jednym z jego głównych medycznych zastosowań są właśnie implanty. Wykazują one bardzo dobre właściwość łączenia się z żywą kością i wytrzymałością przez lata.

Roxolid® to przełomowy materiał firmy Straumann specjalnie opracowany do zastosowalna w implantach dentystycznych. Jest to stop tytanu i cyrkonu. Bardziej wytrzymały niż czysty tytan, z doskonałymi właściwościami dla procesu osteointegracji (połączenia implant-kość).

Stop ten jest unikatowy na rynku implantologicznym.

Czy powierzchnia implantów ma znaczenie?

Straumann® SLActive®  to klinicznie sprawdzona powierzchnia implantów zaprojektowana w celu skrócenia o połowę czasu gojenia bez zaburzenia jego przebiegu. Produkcja tych implantów odbywa się w środowisku azotowym, bez dostępu powietrza, a przechowywane są w soli fizjologicznej.